هدف از این تحقیق بررسی اعتماد مشتری با فرمت docx در قالب 17 صفحه ورد بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش می باشد


 


فهرست مطالب
اعتماد مشتری
2-4 ) اعتماد در کارکنان23
2-4-1) تعریف اعتماد26
2-4-2) مزایا و معایب ایجاد اعتماد در سازمان27
2-5) سیاست‌ها و عملکرد های مدیریتی27
2-5-1) عملکردهای مدیریتی30
2-5-1-1) مدیریت مبتنی بر هدف30
2-5-1-2) مدیریت کیفیت کامل31
2-6) شایستگی 32
2-6-1) سطوح شایستگی 33
2-6-2) الگوهای شایستگی 33
2-6-3) ویژگی‌های مدل شایستگی 33
2-7) حل مشکل 34
2-7-1): انواع مشکل35
2-7-2) مراحل شش گانه مهارت حل مشکل : 35
2-8) خیرخواهی36
2-8-1) ضرورت خيرخواهى37
‏2-8-2)آداب خيرخواهى‏37
2-8-3) آثار خيرخواهى37

 

 


2-4-2) مزایا و معایب ایجاد اعتماد در سازمان
وجود یا عدم وجود اعتماد در سازمان مانند هر چیز دیگری محاسن و معایبی را به دنبال دارد. از محاسن اعتماد می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:-بهبود ارتباطات -ایجاد قابلیت پیش بینی، قابلیت اتکا و اطمینان -ایجاد شرایطی که به طور باز و داوطلبانه، نه به طور تدافعی انتقاد را پذیرفت -کاهش اصطکاک و تنش در بین کارکنان.-ایجاد روابط مؤثرتر و پویاتر بین کارکنان و مدیران. -افزایش کارایی و بهره وری سازمانی

 

 

2-5) سیاست‌ها و عملکرد های مدیریتی
انتخاب روش مدیریت از طرف فرد مدیر با خواسته سازمان " موقعیت زمانی " شخصیت فرد مدیر و ..... بستگی دارد . هر اندازه دستورالعمل‌های سازمان محدوده‌ای برای فرد مدیر ایجاد کند ، در واقع سبک مدیریت او قبلاً تعیین نموده است . در چنین حالتی فرد مدیر از اعمال نظر و به کار گیری ابتکارات فردی به دور خواهد ماند .

 

 

 

علاوه بر این ، هر آینه در امر مدیریت ، ملاک‌ها و موازین سازمان دخل و تصرف ننمایند ، امکان دارد که موقعیت زمانی از نظر بحرانی بودن اوضاع جوی جامعه‌ای که مؤسسه در آن قرار دارد و یا موقعیت خاصی که در خود دستگاه حاکم است ، در تعیین روش‌های مدیریت دخالت تام بنمایند. ولی در هر دو مورد یاد شده ، در نحوه‌ی استنتاج از پدیده‌های ناشی از خود سازمان یا موقعیت زمانی آن ، شخصیت فردی مدیر ، دخالت بسزایی دارد که نمی‌تواند در انتخاب راه اعمال مدیریت و به‌کارگیری امکانات مادی و بزودی نیروی انسانی سازمان بی تأثیر باشد .

 

 

1-مدیریت صرفأ هدف‌گرا : در این سبک از مدیریت ، مدیر سعی دارد ، به هر نحوی که باشد هدف سازمان را برآورد کرده و بدون عطف توجه کامل به روابط انسانی بین اعضاء در سر و سامان دادن به امور جاری سازمان کوشش نماید.پس لازمه رسیدن به این منظور این است که مدیر در رأس سازمان فرد مطلق العنان بوده و به تنهایی مسئولیت طرح و برنامه ریزی نظارت بر اجرای برنامه‌ها و کنترل آن‌ها را به عهده بگیرد. در اعمال این نوع مدیریت منظور نظر موفقیت در ازدیاد بازده است .

 

 

 

ولی هر گاه اعضای سازمانی فاقد گرایش و علاقه به کار در سازمان باشند ، چه عواملی می‌تواند آن‌ها را به کار وادارد ؟ در این مورد جز نیروی فرمان دادن و فرمان برداری خواستن عوامل دیگر وجود ندارد.

 

 


بدین جهت است که سبک چنین مدیریتی سیستم امر و مأمور در سازمان را حکم‌فرما می‌سازد که فی النفسه سیستم بوروکراسی را اعمال می‌کند نه کاربرد آن را . پس در چنین مدیریتی ، اعضاء غیر از سرپرستان و مسئولان چون ابزاری در دستگاه سازمانی جذب شده و با اراده مافوق‌های خود به حرکت در می‌آیند .لازمه اعمال چنین مدیریتی ، ایجاد پست‌های سازمانی با عناوین مختلف است که فقط کارکنان را به طور عمودی به هم متصل ساخته و از ارتباطات افقی در بین اعضاء جلوگیری می‌نماید.

 

 

 

اعمال مدیریت صرفأ هدف‌گرا ابتکار فردی اعضاء را تضعیف نموده و آن‌ها را در قالب کاری محکم شده با ترس می‌ریزد . تنبیهات انضباطی را رواج داده و خود مزیدی بر علل نارسایی‌ها می‌گردد . در چنین مدیریتی به عضو ، چون مهر ه ای که تا زمان فرسایش مورد استفاده است ، توجه می‌شود . اعمال چنین مدیریتی نمی‌تواند سازمان‌های اجتماعی را باور سازد.