هدف از این تحقیق بررسی بازاریابی بیمه و کانال های آن با فرمت docx در قالب 16 صفحه ورد بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش می باشد

 

 

 


فهرست مطالب
فصل دوم پیشینه تحقیق
2-1 مقدمه    12
2-2 تاریخچه بیمه در ایران    13
2-3 بازاریابی بیمه    15
2-4 کانالهای بازاریابی بیمه    16
2-4-1 نمایندگان فروش (کانال مستقیم)    19
2-4-2 بانک بیمه (کانال غیر مستقیم)    20
2-4-2-1 دلایل بانکها برای ورود به عرصه بیمه    22

 

 

 

2-1 مقدمه
دلیل عمده بقا یک شرکت در بازار، مصرف¬کننده است، موفقیت شرکت بیمه به میزان توان آن شرکت در تامین نیازهای مصرف¬کنندگان بازار هدف بستگی دارد یک شرکت نه تنها باید تلاش کند تا از طریق ارائه پیشنهادهای مورد علاقه مشتریان آن¬ها را جذب کند بلکه باید بتواند همیشه مشتریان را راضی نگه دارد. بنابراین کلیه استراتژی¬های شرکت باید سودمندی شرکت و تامین منافع مصرف¬کننده، جامعه و صنعت بیمه را موجب شود و قبل از این¬که مشتری احساس نارضایتی کرده و برخورد منفی از خود نشان دهد جنبه¬های اخلاقی مسائل برایش روشن و شفاف بیان گردد.

 

 


2-2 تاریخچه بیمه در ایران
بیمه در زبان فرانسه Assurance  و در زبان انگلیسی Insurance معنا می¬دهد. می¬توان گفت که هر دو این معانی که از ریشه لاتینی secures به معنای اطمینان گرفته شده است، اما معادل آن در پارسی را می¬توان برگرفته از کلمه "بیم" که همان عدم اطمینان خاطر از حصول نتیجه مطلوب می¬باشد دانست.

 

 

 

 

فعالیت بیمه¬گری به سال 1552 در شهر فلورانس ایتالیا بر می¬گردد، اما شرکت لویدز لندن در سده هفدهم مهم¬ترین اجتماع بیمه¬گران را تشکیل می¬داد و از یک قهوه¬خانه تا یکی از بزرگ¬ترین بیمه¬های جهان نقش ایفاء می¬نماید.

 

 

 

در سال ۱۳۱۰ خورشیدی، فعالیت جدى میهن ما در زمینه¬ی بیمه آغاز شد. در این سال بود که قانون و نظام-نامه¬ی ثبت شرکت¬ها در ایران به تصویب رسید و متعاقب آن بسیارى از شرکت¬هاى بیمه¬ی خارجى از جمله اینگستراخ، آلیانس، ایگل استار، یورکشایر، رویال، ویکتوریا، ناسیونال سویس، فنیکس، اتحادالوطنى و... به تأسیس شعبه یا نمایندگى در ایران پرداختند.

 

 

 

گسترش فعالیت شرکت¬هاى بیمه¬ی خارجی، مسئولان کشور را متوجه ضرورت تأسیس یک شرکت بیمه¬ی ایرانى کرد و دولت در شانزدهم شهریور ۱۳۱۴ شرکت سهامى بیمه¬ی ایران را با سرمایه ۲۰ میلیون ریال تأسیس نمود. فعالیت رسمى شرکت سهامى بیمه¬ی ایران از اواسط آبان ماه همان سال آغاز شد. تأسیس شرکت سهامى بیمه¬ی ایران، نقطه¬ی عطفى در تاریخ فعالیت بیمه¬اى کشور به شمار مى¬رود زیرا از آن پس دولت با در اختیار داشتن تشکیلات اجرائى مناسب، قادر به کنترل بازار و نظارت بر فعالیت مؤسسات بیمه‎ی خارجى شد. دو سال پس از تأسیس شرکت سهامى بیمه ایران یعنى در سال ۱۳۱۶، ”قانون بیمه“ در ۳۶ ماده تدوین شد و به تصویب مجلس شوراى ملى رسید.