هدف از این تحقیق بررسی نقش رسانه ها در بهبود وضعیت بهداشت با فرمت docx در قالب 32 صفحه ورد بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش می باشد

 

 

 

فهرست مطالب

نقش رسانه ها در بهبود وضعیت بهداشت

4-2 برنامه های پزشکی سیما

5-2 نقش رسانه های جمعی در ارتقای بهداشت جامعه

6-2  دیدگاه جهانی درباره بهداشت و پزشکی الکترونیکی

7-2  دیدگاه ملی درباره بهداشت و پزشکی الکترونیک

منابع

 

 

 

در عصر ارتباطات و اطلاعات نقش رسانه ها در راستای اطلاع رسانی و آگاهی دهی به جوامع برکسی پوشیده نیست در این میان نقش رسانه ملی و به تبع آن شبکه های استانی و نیز شبکه سبلان در شمالی ترین نقطه ایران اسلامی بر همگان روشن است. شبکه سبلان با درخشش قابل توجه در بیشتر جشنواره های رسانه ای و خبری سراسری در سال های گذشته به عنوان یک شبکه برتر شناخته می شود. حوزه اطلاعات و اخبار این شبکه با پخش روزانه 2 پخش خبری به زبان فارسی و 2 پخش خبری به زبان محلی و پرداخت به مهم ترین اخبار استان، ایران و جهان جزء مراکز برتر در حوزه اطلاع رسانی است که بنا به آمار مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما توانسته است از نظر انتقال سریع و دقیق اطلاعات و اخبار میزان رضایت مندی بیش از 4/3 دهم مخاطبان را جلب کند.

 

 

 

 

این حوزه پیوسته در شاخص های مختلف رتبه های برتر را به خود اختصاص داده و در مناسبت های ویژه از قبیل انتخابات – ماههای رمضان و محرم – و نیز سفرهای دوره های ریاست جمهوری با توجه به تنوع موضوعات و پوشش جغرافیایی جزء مراکز موفق بوده است. تهیه و پخش برنامه های گفتگوی ویژه تلویزیونی به صورت روزانه و رادیویی به صورت برنامه در هفته و آیتم تحلیلی – تفسیری نگاه روز به صورت هفته ای دو مورد در بخش های مختلف خبری از دیگر فعالیت های شاخص این حوزه است.

 

 

 

 همچنین ساخت مستندهای فاخر سرافرازان و حضور و انتخاب در حوزه خبر شبکه سبلان و پخش آن از این شبکه و شبکه های سراسری از دیگر موفقیت هایی بود که باعث افزایش چشمگیر حضور و مشارکت مردم در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی شد. در عین حال نظر سنجی ها حاکی از آن است که این حوزه در حال حاضر از نظر جذب مخاطب و میزان رضایتمندی و اعتماد سازی جزو چند مرکز برتر کشور است با این همه تلاش در جهت برآورده کردن انتظارات مردم و ایجاد پل ارتباطی بین مردم و مسئولان و نشان دادن خدمات ارزشمند نظام و نیز ارائه نقایص و کاستی های موجود پیگیری آن از جمله اموری است که حوزه اطلاعات و اخبار شبکه سبلان به دنبال آن است ( محسنیان راد ، 1387 ).