هدف از این تحقیق بررسی تعاریف ارتباطات سازمانی با فرمت docx در قالب 39 صفحه ورد بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش می باشد

 

 

 

فهرست مطالب
ارتباطات سازمانی
 تعاریف ارتباطات سازمانی    
 سیر تحول ارتباطات سازمانی
 اهمیت ارتباطات    
 مدل های ارتباطات سازمانی
 راهکارهای بهبود ارتباطات    
 ماهیت ارتباط     
 تفاوت ارتباط سازمانی با انواع دیگر ارتباطات     
 هدف ارتباطات     
 فرایند ارتباطات و اجزای اصلی آن    
 انواع مسیرهای ارتباطی در سازمان     
پیشینه مطالعات انجام شده
 پیشینه مطالعات داخل کشور    
 پیشینه مطالعات خارج از کشور    

 

 


کلمه «ارتباط» معادل لغت  Communication به معنای پیوند دادن و ربط دادن و به صورت اسم مصدر، به معنای پیوستگی و رابطه به کار برده شده است. ارتباط عبارت است از: فن انتقال اطلاعات و افکار و رفتارهای انسانی از یک شخص به شخص دیگر است. کلمه ارتباط، معرف تمام جریان‌هایی است که به وسیله آن‌ها یک اندیشه می‌تواند اندیشه¬ی دیگری را تحت تأثیر قرار دهد.

 

 

 

ارتباطات سازمانی، به عنوان یک طرح آکادمیک و دانشگاهی به مطالعه¬ی نشانه¬ها، پیام‌ها، رسانه¬ها، تعاملات و روابط بین افراد، شبکه¬های ارتباطی و برخوردهای اعتقادی در سازمان می‌پردازد. ارتباط، مکانیسمی است که روابط انسانی بر اساس و به وسیله¬ی آن به وجود می¬آید و تمام مظاهر فکری و وسایل انتقال آن‌ها در مکان و زمان، فقط بر پایه ¬آن توسعه پیدا می‌کند. ارتباط عبارت است از: تمام دوست‌هایی که از طریق آن ممکن است ذهنی بر ذهن دیگر تأثیر بگذارد. این عمل نه تنها با نوشته یا صحبت کردن؛ بلکه حتی با موسیقی، هنرهای تصویری، تئاتر، باله و عملا تمام رفتارهای انسانی عملی است.

 

 

 

به طور سنتی، ارتباطات سازمانی به دو صورت داخلی/خارجی و رسمی/ غیر رسمی به کار برده می‌شوند. ارتباطات سازمانی فرایندی است که مدیران را برای گرفتن اطلاعات و تبادل معنی با افراد داخل سازمان و افراد در ارگان‌های مربوط به خارج از آن سیستم توانا می‌سازد. ارتباط، فرایندی است که دو یا چند بخش توسط آن، اطلاعات مورد نیاز خود را مبادله و با یکدیگر تبادل نظر می‌کنند.