هدف از این تحقیق بررسی ارزیابی عملکرد مالی شرکت های بیمه با فرمت docx در قالب 37 صفحه ورد بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش می باشد
 

 فهرست مطالب
ارزیابی عملکرد مالی شرکت های بیمه
2-1- پیشینه نظری11
2-1-1- مقدمه11
2-1-2- صنعت بیمه11
2-1-3- ضرورت و اهمیت ارزیابی عملکرد13
2-1-4- ارزیابی عملکرد14
2-1-5- رویکردهای ارزیابی عملکرد سازمان14
2-1-6- ويژگي هاي  نظام ارزيابي عملكرد سازماني کارآمد  15
2-1-7- ارزیابی عملکرد مالی چند معیاره15
2-1-8- معیارهای ارزیابی عملکرد مالی17
2-1-9- عملکرد مبتنی بر حسابداری17
2-1-10- مدل «سينك و تاتِل»18
2-1-11- ماتريس عملكرد20
2-1-12- مدل تحليل ذي نفعان20
2-1-13- ساختار و چارچوب مدل تعالی سازمانی22
2-1-14- فرآیندتحلیل سلسله مراتبی (مدل AHP)25
بخش دوم-سابقه تحقیقات مشابه31
۲-۲-۱- مقدمه32
۲-۲-۲- مروری بر سابقه تحقیقات مشابه داخلی32
۲-۲-3- مروری بر سابقه تحقیقات مشابه خارجی35

 

 


اکثر سازمان‌ها به این نکته پی برده‌اند که اگر می‌خواهند در دنیای کنونی بقا داشته باشند باید به سمت مشتری مداری حرکت کنند. سازمان‌هایی که در تمرکز بر روی نیازهای مشتریان قصور بردارند و محصول مداری را دنبال می‌کنند دیری نمی‌پاید که در چرخه هستی و رقابت به کنار زده می‌شوند. اولین گام در تغییر به تحت مشتری مداری کسب موافقت و هم پیمانی تک تک اعضای بانک به منظور حرکت به سوی مشتری مداری و رضایت مشتریان است. 

 

 


در این بخش (بخش اول از فصل دوم تحقیق حاضر) مروری مستند بر ادبیات موضوعی مربوط به رضایتمندی شغلی و موضوعات مرتبط با آنها شامل: مدل‌های تعهد، انواع تعهد، راهکارهایی برای افزایش تعهد و مدل مفهومی، تحقیق خواهد شد. 

 

 

2-1-2- صنعت بیمه 
بیمه، اشخاصی را که متحمل لطمه، زیان یا حادثه ناخواسته‌ای شده‌اند قادر می‌سازد که پیامدهای این وقایع ناگوار را جبران کنند. خسارت‌هایی که به این قبیل افراد پرداخت می‌گردد از منابعی تأمین می‌شود که برای خرید بیمه‌نامه می‌پردازند و با پرداخت آن در جبران خسارت همدیگر مشارکت می‌کنند. به بیان دیگر همه آنهایی که خود را بیمه می‌کنند با مشارکت در سرمایه‌ای که متعلق به همه خریداران بیمه است، در جبران خسارت و زیان‌های هر یک از افراد بیمه‌شده، شریک و سهیم می‌شوند.‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬

 

 

قانون بيمه ايران (مصوب ارديبهشت ماه 1316 شمسي) بيمه را چنين تعريف مي‌كند: “بيمه عقدي است كه به موجب آن يك طرف تعهد مي‌كند در ازاي پرداخت وجه يا وجوهي، از طرف ديگر در صورت وقوع حادثه، خسارت وارد بر او را جبران نموده يا وجه معيني بپردازد. متعهد را بيمه‌گر و طرف تعهد را بيمه‌گذار و وجهي را كه بيمه‌گذاربه بیمه¬گر مي‌پردازد حق بيمه و آنچه كه بيمه مي‌شود موضوع بيمه مي‌نامند.” در واقع بیمه صندوق تعاونی است که تعداد زیادی در واریز وجوه در آن نقش داشته لکن تعداد محدودی از آن به‌عنوان تأمین خسارت استفاده می¬نمایند.